KITSEKÜLA
EESTIMAA RONGID | TALLINNA TRAMM
EST
EESTIMAA RONGID   
Kitseküla platvorm.

Elektrirongid Kitsekülas.


KITSEKÜLA

  Pildigallerii


Aastal 2008 oli Euroopa Regionaalarengufondi (ERDF) projekti raames rajatud Elektriraudtee tegevusalas kolm uut peatuskohta, mille projekteerimine ja ehitus läks kokku maksma umbes 10 miljonit krooni (639 tuhat euro), millest 75 protsenti laekus Euroopa Regionaalarengufondist ning ülejäänud veerandi kattis riik. Kaks peatust - Urda ning Padula - ehitati läänesuunda liinile Laagri ja Saue vahele, kolmandat - Kitseküla - rajati idasuunda liinille Tallinna ja Ülemiste vahele. 4,7 miljoni krooniga osutus kõige kallimaks Padula peatusekoha rajamine. Kitseküla maksis 2,3 ning Urda 1,8 miljonit krooni.

Tallinnas Tehnika ja Kauba tänavate vahel Pärnu maantee viadukti juures asuv raudteepeatus avati liikluseks 2008 aasta 10. novembril. Peatus sai oma nime Kitseküla asumi järgi.

Kitseküla peatus on hea ühenduslüli kesklinnaga ja lihtne võimalus ümberistumiseks mööda Pärnu maanteed sõitvatele ühistranspordivahenditele. Peatuskoht jääb vaid 7-minutise kõnnaku kaugusele Vineeri bussi- ja trammipeatusest. Magdaleena haigla ja Lilleküla jalgpallistaadion jäävad kolmeminutise jalutuskäigu kaugusele.

Peatuskohas ehitati välja kaks ooteplatvormi pikkusega 30 meetrit koos juurde kuuluvate ligipääsuteede, valgustuse ja ootepaviljonidega. Platvormile pääses nii trepist kui ka mööda kaldteed. Kitseküla peatuskohas peatuvad kõik idasuunda elektrirongid.

Aasta 2013 suvel seoses uute Stadler FLIRT reisirongide saabumisega olid ooteplatvormid ümberehitatud vastavalt euroopa standardile kõrgusele 550 mm. Seoses peatuskoha suure populaarsusega oli ooteplatvormide pikkused suurendatud 150 meetrini.


SKEEM
- Ülemiste jaama suund;
B - Tallinna jaama suund.Dmitri KNJAZEV

Eesti Raudteeajaloo Selts
Copyright 2007-2021, ERTAS.
Kõik materjalid on nende autorite omand.
Nende kasutamine teistes ressursides ilma vastava loata on keelatud!
Statistika: 63 / 411611.