AJALUGU Aastal 2008 oli Euroopa Regionaalarengufondi (ERDF) projekti raames rajatud Elektriraudtee tegevusalas kolm uut peatuskohta, mille projekteerimine ja ehitus läks kokku maksma umbes 10 miljonit krooni (639 tuhat euro), millest 75 protsenti laekus Euroopa Regionaalarengufondist ning ülejäänud veerandi kattis riik. Kaks peatust - Urda ning Padula - ehitati läänesuunda liinile Laagri ja Saue vahele, kolmandat - Kitseküla - rajati idasuunda liinille Tallinna ja Ülemiste vahele. 4,7 miljoni krooniga osutus kõige kallimaks Padula peatusekoha rajamine. Kitseküla maksis 2,2 ning Urda 1,8 miljonit krooni.
URDA
Saue vallas Laagri aleviku lõunaserval asuv Urda peatuskoht oli liikluseks avatud 6. augustil. Peatuse nimetus tuleb lähedal asuvast Urda kinnistust.
Peatus on mõeldud eelkõige Laagri elanike ning samas piirkonnas tegutsevate ettevõtete töötajate paremaks ühistranspordiga teenindamiseks. Peatuskoht jääb 15 minutise jalutuskäigu kaugusele Laagri keskusest ning pakub elanikele kõige kiiremat transporti Tallinna kesklinna. Urdas peatuvad kõik läänesuunda tavaelektrirongid.
Reisijatele oli ehitatud kõrge ooteplatvotm pikkusega 30 meetrit, mis on varustatud ka invaliidide kaldteega. Peatuse juures on rajatud jälakäiate tunnel.
PADULA
Idee rajada peatuskoht Laagri ja Saue vahele, Padula paikkonda kavandati juba nõukogude perioodil, ning peatus pidi teenindama naabrusesse rajatavat aianduskooperatiivi. Nii kooperatiiv kui ka peatus jäid siis rajamata.
Saue vallas Vanamõisa ja Alliku külade piirile rajatud Padula peatus avati liikluseks vaid 2008 aasta 23. detsembril. Reisijatele rajati kaks ooteplatvormi pikkusega 30 meetrit, kus hakkasid peatuma kõik läänesuunda tavaelektrirongid.
Uue peatuskoha peamised kasutajad on Koidu küla elanikud. Tulevikus võib lisanduda ka töötajad Pärnu maantee äärsetest kavandatavatest tehnoparkidest. Aastal 2012 sai valmis kergliiklustee, mis ühendab peatuse Koidu küla, Laagri aleviku ja Saue linnaga.
SKEEM
À - Pääsküla jaama suund; B - Valingu bl.posti suund.